CoreParts ML12448 projector lamp 245 W
£65.52
£54.60
Projectorlamp for Epson 4000 hours, 245 Watt fit for Epson EB-595Wi, EB-580, Pro 1420Wi, EB-1420WI
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | ML12448 |
| EAN | 5712505233191 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 245 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 245 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | 585Wi, 595Wi, Pro 1420Wi, Pro 1430Wi |
| Weight & dimensions | |
| Width | 133 mm |
| Height | 104 mm |
| Depth | 111 mm |
| Weight | 270 g |
| Package width | 133 mm |
| Package depth | 111 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 286 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | 585Wi, 595Wi, Pro 1420Wi, Pro 1430Wi |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 133 mm |
| Package depth | 111 mm |
| Package height | 104 mm |
| Package weight | 286 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts ML12448 projector lamp 245 W
£65.52
£54.60
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Hot Product
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Diamond Lamps Lamp 456-8404
£76.39
£63.66
|
Diamond Lamps Lamp 610-349-7518
£76.39
£63.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12448
|
456-8755J-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
456-8406-DL
|
60 283986-DL
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Dukane
|
Hitachi
|
NEC
|
Dukane
|
N/A
|