CoreParts ML12516 projector lamp 250 W
£78.00
£65.00
Projector Lamp for Epson 3500 Hours, 250 Watt fit for Epson Projector EH-TW6600, EH-TW6600W, Powerlite Home Cinema 3000
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | ML12516 |
| EAN | 5712505672341 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 3500 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 3500 h |
| Compatibility | EH-TW6600, EH-TW6600W, Powerlite Home Cinema 3000 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 200 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EH-TW6600, EH-TW6600W, Powerlite Home Cinema 3000 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts ML12516 projector lamp 250 W
£78.00
£65.00
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£97.04
£80.87
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Bestseller
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Diamond Lamps Lamp for VIEWSONIC PJ758...
£104.82
£87.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12516
|
456-8755J-DL
|
78-6972-0050-5-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
RLC-031-DL
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Dukane
|
3M
|
Hitachi
|
NEC
|
Viewsonic
|