CoreParts ML12701 projector lamp 240 W
£167.40
£139.50
Projector Lamp for BenQ 2000 hours, 240 Watts fit for BenQ Projector MX854UST, MW855UST, MW855UST+
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Benq |
|---|---|
| SKU | ML12701 |
| EAN | 5711783403043 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 240 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Benq |
| Bulb power | 240 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | MX854UST, MW855UST, MW855UST+ |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 400 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 500 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Benq |
| Compatibility | MX854UST, MW855UST, MW855UST+ |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts ML12701 projector lamp 240 W
£167.40
£139.50
|
Recommended
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
Popular
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
£202.00
£168.33
|
3M 230W UHB 2000 Hour projector lamp
£219.70
£183.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12701
|
SP.8TU01GC01
|
MC.JF711.001
|
NP28LP
|
NP30LP
|
78-6969-9947-9
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Optoma
|
Acer
|
NEC
|
NEC
|
3M
|
| Brand compatibility |
Benq
|
Optoma
|
Acer
|
NEC
|
NEC
|
N/A
|