CoreParts ML12730 projector lamp 195 W
£149.40
£124.50
Projector Lamp for Optoma 7000 hours, 195 Watts fit for Optoma Projector X355, DW441, H115, S341, TW342 ect.
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Optoma |
|---|---|
| SKU | ML12730 |
| EAN | 5711783839422 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 195 W |
| Service life of lamp | 7000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Bulb power | 195 W |
| Service life of lamp | 7000 h |
| Compatibility | X355, DW441, H115, S341, TW342 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 300 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 400 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Optoma |
| Compatibility | X355, DW441, H115, S341, TW342 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 400 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts ML12730 projector lamp 195 W
£149.40
£124.50
|
Hot Product
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
Popular
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
Recommended
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12730
|
SP.8TU01GC01
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
NP28LP
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
NEC
|
| Brand compatibility |
Optoma
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
NEC
|