CoreParts ML12821 projector lamp 370 W
£160.20
£133.50
Projector Lamp for NEC 4000 hours, 370W watt fit for NEC PA653U, PA703W, PA803U, PA853W, PA903X
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ML12821 |
| EAN | 5704174009634 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 370 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| OEM code | 100014502 |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 370 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | PA653U, PA703W, PA803U, PA853W, PA903X |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 150 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 200 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PA653U, PA703W, PA803U, PA853W, PA903X |
| Package type | Box |
| OEM code | 100014502 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 200 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts ML12821 projector lamp 370 W
£160.20
£133.50
|
Hot Product
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
Popular
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
Recommended
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12821
|
SP.8TU01GC01
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
NP28LP
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
NEC
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|
NEC
|