CoreParts MSC140F30-283M monitor spare part Display
£104.40
£87.00
14,0" LCD FHD Matte, 1920x1080, Original Panel, 315x197x3mm (exact)- High-Pressure bar (220x11mm) 30pins Bottom Right Connector, w/o Brackets IPS,
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 6 months Warranty
| SKU | MSC140F30-283M |
|---|---|
| EAN | 5704174470892 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts support the right to repair movement and choses to offer original LCD’s in all of its alternative Laptop LCD panels. CoreParts Laptop LCD Panels are certified and manufactured by high-end, trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Type | Display |
| Product colour | Grey |
| HD type | Full HD |
| Display type | IPS |
| Display surface | Matt |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 393 mm |
| Package weight | 558 g |
| Package depth | 281 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package height | 53 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 393 mm |
| Package weight | 558 g |
| Package depth | 281 mm |
| Package height | 53 mm |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSC140F30-283M monitor spare...
£104.40
£87.00
|
ASUS 13010-032232EM monitor spare part...
£129.60
£108.00
|
|---|---|---|
| SKU |
MSC140F30-283M
|
13010-032232EM
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
ASUS
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Asus
|
| Type |
Display
|
Stand
|