CoreParts MSP7059 printer drum Compatible 1 pc(s)
£28.80
£24.00
Long Life OPC Drum 130K KONICA MINOLTA Bizhub 224e, 284e, 364e, 454e, 554e, C220, 280, 360, C224, 284
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Brand compatibility | Konica Minolta |
|---|---|
| Multipack | No |
| Type | Compatible |
| SKU | MSP7059 |
| EAN | 5706998531902 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of internal parts for printer and Copier, for all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | Konica Minolta |
| OEM code | DR311-DRUM |
| Page yield | 130000 pages |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Bizhub 224e, 284e, 364e, 454e, 554e, C220, 280, 360, C224, 284 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 46 mm |
| Depth | 400 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 140 g |
| Package width | 400 mm |
| Package depth | 62 mm |
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 130 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 400 mm |
| Package depth | 62 mm |
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 130 g |
| Technical details | |
| OEM code | DR311-DRUM |
| Page yield | 130000 pages |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSP7059 printer drum Compati...
£28.80
£24.00
|
Popular
AgfaPhoto APTBDR3100E printer drum
£28.80
£24.00
|
Bestseller
Canon 9458B001/034 Drum kit black, 32....
£32.50
£27.08
|
Katun 47485 Drum black (replaces Devel...
£31.97
£26.64
|
Katun 49844 Drum kit color (replaces D...
£40.55
£33.79
|
Recommended
CoreParts MSP5218 printer drum Compati...
£32.76
£27.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP7059
|
APTBDR3100E
|
9458B001
|
47485
|
49844
|
MSP5218
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
AgfaPhoto
|
Canon
|
Katun
|
Katun
|
CoreParts
|
| Brand compatibility |
Konica Minolta
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Canon
|
| Type |
Compatible
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
Compatible
|