CoreParts MSP8892K toner cartridge 1 pc(s) Compatible Black
£34.32
£28.60
Black Developer - chemical Ricoh Aficio MPC3500, 4500, 3001, 3501, 4501, 5501, 3002, 3502, 4502, 5502
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Ricoh |
| Type | Compatible |
| SKU | MSP8892K |
| EAN | 5711783995845 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for Printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 160000 pages |
| Compatibility | Ricoh Aficio MPC3500, 4500, 3001, 3501, 4501, 5501, 3002, 3502, 4502, 5502 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Ricoh |
| OEM code | B230-9640, D089-9640, D144-9640 |
| Printing colours | Black |
| Capacity | 230 g |
| Weight & dimensions | |
| Width | 265 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 8 mm |
| Package depth | 450 mm |
| Package weight | 240 g |
| Weight | 225 g |
| Package width | 420 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 100 mm |
| Capacity | 230 g |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Capacity | 230 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 450 mm |
| Package weight | 240 g |
| Package width | 420 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 0.23 kg |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | Ricoh |
| OEM code | B230-9640, D089-9640, D144-9640 |
| Package type | Box |
| Package weight | 0.23 kg |
| Compatibility | Ricoh Aficio MPC3500, 4500, 3001, 3501, 4501, 5501, 3002, 3502, 4502, 5502 |
| Other features | |
| Capacity | 230 g |
| Package weight | 0.23 kg |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSP8892K toner cartridge 1 p...
£34.32
£28.60
|
New
HP Q3960A/122A Toner black, 5K pages/5...
£27.49
£22.91
|
Recommended
HP Q7583A/503A Toner cartridge magenta...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
HP C9722A/641A Toner cartridge yellow,...
£37.44
£31.20
|
Popular
HP Q7582A/503A Toner cartridge yellow,...
£42.12
£35.10
|
Hot Product
HP Q2613X/13X Toner cartridge black hi...
£45.88
£38.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSP8892K
|
Q3960A
|
Q7583A
|
C9722A
|
Q7582A
|
Q2613X
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Magenta
|
Yellow
|
Yellow
|
Black
|
| Brand compatibility |
Ricoh
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|