CoreParts MSPT2006C power adapter/inverter Auto 30 W Black
£19.44
£16.20
Car Adapter for Surface 30W 12V 2.58A Plug: Special for Surface Pro 3, 4, 5
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 36-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| Purpose | Tablet |
|---|---|
| Power supply type | Auto |
| SKU | MSPT2006C |
| EAN | 5712505314708 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Coreparts AC adapters are built with premium materials to deliver stable and safe power across a wide range of IT devices. Fully compatible with OEM equipment, they include certified protection features to guard against overvoltage, overcurrent, and short circuits—ensuring reliable performance in everyday use.Their compact yet robust design makes them easy to handle and durable in demanding environments. With a wide product portfolio, we support everything from current models to hard-to-find legacy devices. When you choose Coreparts, you choose quality, compatibility, and confidence.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Microsoft |
| Input current | 2.58 A |
| Input voltage | 10-15 V |
| Output power | 30 W |
| Output voltage | 12 V |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Tablet |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Housing material | Plastic |
| Compatibility | Surface Pro 4 |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Maximum input power | 30 W |
| Power | |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input current | 2.58 A |
| Input voltage | 10-15 V |
| Output power | 30 W |
| Output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 2.58 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Tablet |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Connector(s) | Special Thin |
| Compatibility | Surface Pro 4 |
| Certification | CE |
| Design | |
| Housing colour | Black |
| Cable length | 1.15 m |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 100 g |
| Width | 158 mm |
| Depth | 104 mm |
| Height | 48 mm |
| Cable length | 1.15 m |
| Packaging data | |
| Package width | 158 mm |
| Package depth | 104 mm |
| Package height | 48 mm |
| Package weight | 128 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power consumption (standby) | 0.1 W |
| Plug 1 dimensions | Special Thin |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSPT2006C power adapter/inve...
£19.44
£16.20
|
Popular
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Recommended
DELL F7970 power adapter/inverter Indo...
£25.40
£21.17
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.02
£17.52
|
Hot Product
DELL N6M8J power adapter/inverter Indo...
£26.98
£22.48
|
New
ASUS 0A001-00340400 power adapter/inve...
£28.56
£23.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSPT2006C
|
DF263
|
F7970
|
8-0935
|
N6M8J
|
0A001-00340400
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
DELL
|
DELL
|
Datalogic
|
DELL
|
ASUS
|
| Power supply type |
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Tablet
|
Notebook
|
Notebook
|
Scanner
|
Notebook
|
Universal
|