CoreParts QI-HP1027Y toner cartridge 1 pc(s) Compatible Yellow
£47.12
£39.27
Toner Yellow CE402A Pages: 6.000, Nordic Swan HP Color LaserJet M551 (507A) Series
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Type | Compatible |
| SKU | QI-HP1027Y |
| EAN | 5704174132615 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | Nordic Swan |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE402A, APTHPCE402AE |
| Printing colours | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Width | 392 mm |
| Depth | 242 mm |
| Height | 164 mm |
| Package depth | 242 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Weight | 1.01 kg |
| Package width | 392 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Yellow |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 242 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Package width | 392 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE402A, APTHPCE402AE |
| Package type | Box |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Other features | |
| Certification | Nordic Swan |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts QI-HP1027Y toner cartridge 1...
£47.12
£39.27
|
Hot Product
HP Q6001A/124A Toner cartridge cyan, 2...
£49.40
£41.17
|
New
HP Q7583A/503A Toner cartridge magenta...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
HP Q6002A/124A Toner cartridge yellow,...
£49.40
£41.17
|
Recommended
HP Q7582A/503A Toner cartridge yellow,...
£42.12
£35.10
|
Popular
HP Q2613X/13X Toner cartridge black hi...
£45.88
£38.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QI-HP1027Y
|
Q6001A
|
Q7583A
|
Q6002A
|
Q7582A
|
Q2613X
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
Yellow
|
Cyan
|
Magenta
|
Yellow
|
Yellow
|
Black
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Compatible
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|