CoreParts Toner Black CE505A
£26.54
£22.12
Toner Black CE505A Pages: 2.300, Nordic Swan HP LaserJet P2035/P2055 (05A)
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Type | Compatible |
| SKU | QI-HP2104 |
| EAN | 5704174138501 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 2300 pages |
| Compatibility | LaserJet P2035/P2055 (05A) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE505A, APTHP505AE |
| Printing colours | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 344 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 125 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package weight | 1.08 kg |
| Weight | 790 g |
| Package width | 344 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 125 mm |
| Print quality | |
|---|---|
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 188 mm |
| Package weight | 1.08 kg |
| Package width | 344 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 125 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE505A, APTHP505AE |
| Package type | Box |
| Compatibility | LaserJet P2035/P2055 (05A) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts Toner Black CE505A
£26.54
£22.12
|
New
HP Q3960A/122A Toner black, 5K pages/5...
£27.49
£22.91
|
Hot Product
HP C9722A/641A Toner cartridge yellow,...
£37.44
£31.20
|
AgfaPhoto APTBTN325BE toner cartridge...
£34.32
£28.60
|
Recommended
Xerox 106R02260 Toner magenta, 1K page...
£34.12
£28.43
|
Bestseller
Xerox 108R01124 Toner waste box, 30K p...
£24.96
£20.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QI-HP2104
|
Q3960A
|
C9722A
|
APTBTN325BE
|
106R02260
|
108R01124
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
AgfaPhoto
|
Xerox
|
Xerox
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Yellow
|
Black
|
Magenta
|
N/A
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Compatible
|
N/A
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
N/A
|