dbramante1928 re-charge - Power Bank 5K Wireless - Grey
£33.23
£27.69
re-charge - Power Bank 5K Wireless - Grey
| Battery capacity | 5000 mAh |
|---|---|
| SKU | CP05SLBL7177 |
| EAN | 5711428071774 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Wirelessly charge your smartphone quickly and safely with this ultra slim 5K power bank, crafted from recycled plastic. Designed for seamless on-the-go charging, it supports Qi2 and MagSafe compatibility, delivering up to 15W of reliable power. The LED lights keeps indicates when when it’s time to recharge. You can also use the USB-C output to charge your phone with a USB-C compatible cable.
| Design | |
|---|---|
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone |
| Product colour | Grey |
| Built-in display | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Performance | |
| Battery capacity | 19.35 Wh |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery voltage | 3.87 V |
| Wireless charging | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Input interface | USB Type-C |
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 5 - 9 V |
| Input current | 2 A |
| Wireless charging power | 15 W |
| Battery capacity | 19.35 Wh |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery voltage | 3.87 V |
| Wireless charging | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 151.7 mm |
| Depth | 9.2 mm |
| Height | 66 mm |
| Weight | 110 g |
| Ergonomics | |
| Built-in display | Yes |
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 re-charge - Power Bank 5...
£33.23
£27.69
|
Recommended
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 16000
£44.21
£36.84
|
Sandberg Survivor Powerbank 20000
£49.54
£41.28
|
Popular
Sandberg Outdoor Solar Powerbank 10000
£33.60
£28.00
|
Hot Product
Belkin BPB006btBLK 10000 mAh Black
£49.55
£41.29
|
Bestseller
Sandberg Powerbank USB-C PD 20W 20000
£31.42
£26.18
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CP05SLBL7177
|
420-35
|
420-36
|
420-53
|
BPB006BTBLK
|
420-59
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Belkin
|
Sandberg
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|