DELL 310-2860 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
£47.93
£39.94
310-2860, 65W, 3 Prong, 3ft cable, black
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 310-2860 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
Computing power is never far away when you've got a Dell™ 65 Watt AC adapter specially designed to meet the power needs of your Dell System. The adapter enables you to operate your system or charge the battery from electrical power outlets. Packed with 65 watts of power, this lightweight and easy-to-carry power adapter proves to be an optimized portable power source wherever you are — at home, in office or on the road. This adapter has a 3 wire cord that includes a 3 prong wall plug. This product has been tested and validated on Dell systems to ensure it will work with your computer. It is supported by Dell Technical Support when used with Dell system.
| Features | |
|---|---|
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DELL 310-2860 power adapter/inverter I...
£47.93
£39.94
|
Bestseller
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
Brother LW5095001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Recommended
ASUS 04G266010610 power adapter/invert...
£46.80
£39.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
310-2860
|
469639-003
|
LN9711001
|
613160-001
|
LW5095001
|
04G266010610
|
| Manufacturer |
DELL
|
HP
|
Brother
|
HP
|
Brother
|
ASUS
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Printer
|
Notebook
|