DELL 450-18940 mobile device charger Indoor Black
£65.05
£54.21
Power adapter EURO 150W, 1m
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | 450-18940 |
| EAN | 5397063766390 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
Stop lugging your AC adapter back and forth between home and office. Get a second AC adapter for your notebook and keep one in the office and one for home or travel.
The 150-Watt AC Adapter from Dell™ is specially designed to meet the power needs of your Dell laptop. Packed with of 150-Watt power, this adapter enables you to simultaneously operate your system and charge its battery from electrical power outlets. It comes bundled with 1 meter power cord.
The 150-Watt AC Adapter from Dell™ is specially designed to meet the power needs of your Dell laptop. Packed with of 150-Watt power, this adapter enables you to simultaneously operate your system and charge its battery from electrical power outlets. It comes bundled with 1 meter power cord.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Notebook |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Alienware M14 |
| Basic device type | Notebook |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Power | |
| Power supply | 150 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Notebook |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Alienware M14 |
| Basic device type | Notebook |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Compatibility | Alienware M14 |
You may also be interested in
| Product |
DELL 450-18940 mobile device charger I...
£65.05
£54.21
|
Hot Product
Zebra P1031359 mobile device charger M...
£56.05
£46.71
|
Recommended
DELL 450-16903 mobile device charger B...
£53.04
£44.20
|
Popular
Socket Mobile QX Stand Charging Mount...
£76.69
£63.91
|
Bestseller
Microsoft Q5N-00002 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
New
Microsoft Q5N-00003 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
450-18940
|
P1031359
|
450-16903
|
AC4088-1657
|
Q5N-00002
|
Q5N-00003
|
| Manufacturer |
DELL
|
Zebra
|
DELL
|
Socket Mobile
|
Microsoft
|
Microsoft
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|