DELL 451-BCDV power bank Lithium-Ion (Li-Ion) Silver
£269.64
£224.70
DELL 451-BCDV, Lithium-Ion (Li-Ion), Silver
| SKU | 451-BCDV |
|---|---|
| EAN | 2000001146736 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
DELL 451-BCDV. Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). USB Type-A output ports: 1. Product colour: Silver
| Design | |
|---|---|
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone, Laptop/netbook, Tablet |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | Yes |
| Performance | |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging source | USB |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-A output ports | 1 |
| Input interface | USB Type-C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 162 mm |
| Depth | 78 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 480 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging source | USB |
| Ergonomics | |
| LED indicators | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
DELL 451-BCDV power bank Lithium-Ion (...
£269.64
£224.70
|
Popular
DELL PW7018LC power bank Lithium-Ion (...
£267.12
£222.60
|
Recommended
Sandberg Survivor Powerbank 8in1 96000
£259.56
£216.30
|
Hot Product
Sandberg Survivor Powerbank 7in1 76800
£339.30
£282.75
|
Bestseller
Anker A110AH11 power bank 26250 mAh Bl...
£261.00
£217.50
|
Sandberg Survivor Powerbank 9in1 144000
£330.12
£275.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
451-BCDV
|
PW7018LC
|
420-78
|
421-15
|
A110AH11
|
421-37
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
Sandberg
|
Sandberg
|
ANKER
|
Sandberg
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
N/A
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
N/A
|
Lithium Iron Phosphate (LiFePo4)
|