Dukane 456-6235W projector lamp 270 W
£202.00
£168.33
270W, 3500h Projector Lamp
| Brand compatibility | Dukane |
|---|---|
| SKU | 456-6235W |
| EAN | 0605194003990 |
| Manufacturer | Dukane |
| Availability | In Stock |
270W Lamp (3,500 hours normal, 8,000 hours eco) for ImagePro 6233, ImagePro 6235W, ImagePro 6540.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 270 W |
| Service life of lamp (economic mode) | 8000 h |
| Service life of lamp | 3500 h |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dukane |
| Bulb power | 270 W |
| Service life of lamp (economic mode) | 8000 h |
| Service life of lamp | 3500 h |
| Compatibility | ImagePro 6233, ImagePro 6235W, ImagePro 6540 |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dukane |
| Compatibility | ImagePro 6233, ImagePro 6235W, ImagePro 6540 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Dukane 456-6235W projector lamp 270 W
£202.00
£168.33
|
Hot Product
Hitachi DT01411 projector lamp 250 W UHP
£259.63
£216.36
|
New
Dukane 456-8420 projector lamp 196 W DLP
£175.82
£146.52
|
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£186.00
£155.00
|
Popular
Sanyo PLC-XW20A projector lamp 132 W UHP
£262.87
£219.06
|
Recommended
Hitachi DT01461 projector lamp
£175.82
£146.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
456-6235W
|
DT01411
|
456-8420
|
SP.8TU01GC01
|
610-300-7267
|
DT01461
|
| Manufacturer |
Dukane
|
Hitachi
|
Dukane
|
Optoma
|
Sanyo
|
Hitachi
|
| Brand compatibility |
Dukane
|
Hitachi
|
Dukane
|
Optoma
|
N/A
|
Hitachi
|