Eaton EB032SP UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 9 Ah
£471.24
£392.70
240V, 20 x 12V / 9Ah, for 9SX Tower, 9130 Tower
| SKU | EB032SP |
|---|---|
| EAN | 3553340800320 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | In Stock |
Eaton Easy Battery+ Distributed services for battery pack replacement, 240 V, 20 x 12 V / 9 Ah, for 9SX Tower, 9130 Tower
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Eaton 9SX Tower, 9130 Tower |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 13.5 kg |
| Width | 155 mm |
| Height | 360 mm |
| Depth | 105 mm |
You may also be interested in
| Product |
New
Eaton EB032SP UPS battery Sealed Lead...
£471.24
£392.70
|
Recommended
APC RBC44 UPS battery Sealed Lead Acid...
£699.59
£582.99
|
APC Battery Replacement Cartridge RBC1...
£483.24
£402.70
|
Bestseller
APC Battery Replacement Cartridge RBC4...
£479.90
£399.92
|
Popular
APC Battery Replacement Cartridge RBC2...
£479.48
£399.57
|
Hot Product
APC Battery Replacement Cartridge RBC5...
£481.73
£401.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EB032SP
|
RBC44
|
RBC12
|
RBC43
|
RBC24
|
RBC55
|
| Manufacturer |
Eaton
|
APC
|
APC
|
APC
|
APC
|
APC
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Lead Acid
|