EIKI 610 325 2940 projector lamp 200 W UHP
£566.86
£472.38
200W, Ultra High Performance
| Brand compatibility | EIKI |
|---|---|
| SKU | 610 325 2940 |
| Manufacturer | EIKI |
| Availability | In Stock |
Replacement lamp for EIKI projector LC-X1000 / LC-X985
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 200 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp (economic mode) | 3000 h |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| OEM code | 610 325 2940 |
| Manual | Yes |
| Input voltage | 110 - 220 V |
| Bulb manufacturer | Philips |
| Country of origin | Taiwan |
| Brand compatibility | EIKI |
| Bulb power | 200 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp (economic mode) | 3000 h |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | LC-X1000, LC-X985 |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | EIKI |
| Compatibility | LC-X1000, LC-X985 |
| Package type | Box |
| OEM code | 610 325 2940 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compliance certificates | CE |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
EIKI 610 325 2940 projector lamp 200 W...
£566.86
£472.38
|
3M 78-6969-9998-2 projector lamp 250 W
£625.55
£521.29
|
Recommended
Dukane 456-8949H projector lamp 275 W...
£625.55
£521.29
|
JVC PK-L3310U projector lamp 330 W UHP
£751.03
£625.86
|
Bestseller
NEC NP25LP projector lamp
£545.40
£454.50
|
Popular
InFocus Replacement Lamp for IN5102/IN...
£625.55
£521.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
610 325 2940
|
78-6969-9998-2
|
456-8949H
|
PK-L3310U
|
NP25LP
|
SP-LAMP-038
|
| Manufacturer |
EIKI
|
3M
|
Dukane
|
JVC
|
NEC
|
Infocus
|
| Brand compatibility |
EIKI
|
3M
|
Dukane
|
JVC
|
Sharp
|
Infocus
|