Ergotron 98-721-290 monitor mount accessory
£55.62
£46.35
Mini PC Mount with Wall Track (white)
| SKU | 98-721-290 |
|---|---|
| EAN | 00698833092189 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | In Stock |
This versatile computer mount offers an easy method for integrating a small PC into your workspace. It’s perfect for thin client hardware, a Wyse client, Mac mini or other peripherals. The universal design adapts to the dimensions of the box. Wall Track is included for secure attachment to a vertical surface.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Base |
| Maximum weight capacity | 2.7 kg |
| Product colour | White |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Base |
| Maximum weight capacity | 2.7 kg |
| Product colour | White |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | White |
| Package weight | 2.1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 315 mm |
| Maximum weight capacity | 2.7 kg |
| Warranty period | 10 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.6 kg |
| Package weight | 2.1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 315 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.1 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 315 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Warranty period | 10 year(s) |
You may also be interested in
| Product |
Ergotron 98-721-290 monitor mount acce...
£55.62
£46.35
|
Popular
SMS Smart Media Solutions FS040011 mon...
£60.84
£50.70
|
Hot Product
B-Tech SYSTEM 2 - Wall Mounting Bracke...
£49.92
£41.60
|
Bestseller
B-Tech SYSTEM 2 - Heavy Duty Ceiling /...
£49.92
£41.60
|
Recommended
Multibrackets M Universal Soundbar Mou...
£115.20
£96.00
|
New
B-Tech SYSTEM X - VESA 200 Flat Screen...
£74.88
£62.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
98-721-290
|
FS040011
|
BT7831/B
|
BT7808/B
|
7350073732876
|
BT8390-VESA200T/B
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
SMS Smart Media Solutions
|
B-Tech
|
B-Tech
|
MULTIBRACKETS
|
B-Tech
|