Getac GAA6E5 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
£98.71
£82.26
65W AC Adapter with Power Cord, EU
| Purpose | Tablet |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | GAA6E5 |
| EAN | 2050014872924 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
This adapter is designed to power the device and charge its internal battery from an AC power source. A country-specific power cord is included with the adapter to fit the local power outlet in your designated country
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Getac |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Output current | 1.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Tablet |
| Compatibility | F110 G5 |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Output current | 1.5 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | Getac |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Tablet |
| Compatibility | F110 G5 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Width | 46.3 mm |
| Depth | 108.3 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Getac GAA6E5 power adapter/inverter In...
£98.71
£82.26
|
HP 609945-001 power adapter/inverter I...
£149.94
£124.95
|
Bestseller
HP 693707-001 power adapter/inverter I...
£115.20
£96.00
|
New
Zebra 105950-076 power adapter/inverte...
£147.34
£122.78
|
Popular
HP 397803-001 power adapter/inverter I...
£149.94
£124.95
|
Hot Product
HP 437796-001 power adapter/inverter I...
£122.40
£102.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GAA6E5
|
609945-001
|
693707-001
|
105950-076
|
397803-001
|
437796-001
|
| Manufacturer |
Getac
|
HP
|
HP
|
Zebra
|
HP
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Tablet
|
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
N/A
|