Honeywell EDA10A-SC-R mobile device dock station Tablet Black
£173.62
£144.68
EDA10A Booted and Non-Booted Single Charging Dock
| SKU | EDA10A-SC-R |
|---|---|
| EAN | 5715063222348 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | In Stock |
Charging station, incl.: connection cable (USB), power supply, fits for: EDA10A
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | EDA10A, EDA10AADC |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
| Audio output | No |
| HDMI | No |
| USB hub | Yes |
| Bluetooth | No |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| Power source type | USB |
| DC output voltage | +5V |
| DC output current | 2 A |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Packaging content | |
| Cables included | USB |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Cables included | USB |
| USB hub | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Honeywell EDA10A-SC-R mobile device do...
£173.62
£144.68
|
Bestseller
Zebra CRD-MC33-2SUCHG-01 mobile device...
£227.81
£189.84
|
Popular
Honeywell EDA61K-CB-3 mobile device do...
£256.30
£213.58
|
Honeywell EDA52-DB-UVN-2 mobile device...
£161.28
£134.40
|
Recommended
Gamber-Johnson 7160-1807-04 mobile dev...
£244.61
£203.84
|
New
Gamber-Johnson 7160-1418-40 mobile dev...
£229.70
£191.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EDA10A-SC-R
|
CRD-MC33-2SUCHG-01
|
EDA61K-CB-3
|
EDA52-DB-UVN-2
|
7160-1807-04
|
7160-1418-40
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Zebra
|
Honeywell
|
Honeywell
|
Gamber-Johnson
|
Gamber-Johnson
|
| Brand compatibility |
Honeywell
|
Zebra
|
Honeywell
|
Honeywell
|
Zebra
|
Samsung
|
| Basic device type |
Tablet computer
|
PDA
|
Mobile computer
|
Mobile computer
|
Tablet computer
|
Tablet computer
|