HP 3MZ76A Fuser kit, 450K pages for HP Pro MFP 772
£181.80
£151.50
220V Heated Pressure Roller
- HP PageWide 785, E77650, E77660, P77940
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Try HP Instant Ink - the hassle-free, money-saving ink subscription service.
- 220V Heated Pressure Roller; Installation Guide
| Capacity | 450000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 3MZ76A |
| EAN | 0193015176614 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: HP PageWide Pro MFP 779 dn, HP PageWide Pro MFP 777 z, HP PageWide Pro P 750 d, HP PageWide Color 755 dn, HP PageWide Color MFP 774 dn, HP PageWide Pro MFP 772 dn, HP PageWide Pro MFP 772 hn, HP PageWide Pro 750 dw, HP PageWide Managed Color MFP P 770 Series, HP PageWide Managed Color MFP P 779 dn, HP PageWide Pro MFP 770 Series, HP PageWide Managed Color MFP P 779 dns
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | HP PageWide 785, E77650, E77660, P77940 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 392.3 mm |
| Height | 122.6 mm |
| Weight | 3.21 kg |
| Depth | 155.5 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.81 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 93.1 mm |
| Package depth | 192.5 mm |
| Package height | 215.9 mm |
| Package type | Box |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 402.4 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HP PageWide 785, E77650, E77660, P77940 |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 402.3 kg (887 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 2296.2 mm (48 x 40 x 90.4") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 2296.16 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package weight | 3.81 kg |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Harmonized System (HS) code | 8443995015 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 402.4 kg |
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 402.3 kg (887 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 2296.2 mm (48 x 40 x 90.4") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 2296.16 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443995015 |
You may also be interested in
| Product |
HP 3MZ76A Fuser kit, 450K pages for HP...
£181.80
£151.50
|
CoreParts MSP5273 printer roller
£203.40
£169.50
|
CoreParts MSP7918 printer roller
£239.40
£199.50
|
|---|---|---|---|
| SKU |
3MZ76A
|
MSP5273
|
MSP7918
|
| Manufacturer |
HP
|
CoreParts
|
CoreParts
|