HP 403781-001 power supply unit 1000 W Silver
£107.14
£89.28
1000W
| SKU | 403781-001-REF |
|---|---|
| EAN | 5715063013991 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Cooling | |
|---|---|
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 90 - 264 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant DL380 G5 ProLiant DL385 G5 ProLiant ML370 G5 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Weight & dimensions | |
| Width | 218 mm |
| Depth | 596 mm |
| Height | 468 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 403781-001 power supply unit 1000 W...
£107.14
£89.28
|
Recommended
DELL 6W6M1 power supply unit 525 W Grey
£126.00
£105.00
|
Bestseller
HPE 536404-001 power supply unit 460 W
£180.00
£150.00
|
HPE 720480-B21 power supply unit 800 W...
£162.00
£135.00
|
New
HPE 503296-B21 power supply unit 460 W
£180.00
£150.00
|
Hot Product
HPE 660184-001 power supply unit 460 W...
£151.20
£126.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
403781-001-REF
|
6W6M1
|
536404-001
|
720480-B21
|
503296-B21
|
660184-001
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Purpose |
server
|
PC
|
server
|
server
|
server
|
server
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1U
|