HPE Redundant Power Supply 350/370/380 G5 EU Kit power supply unit 1000 W Metallic
£107.14
£89.28
Redundant Power Supply 350/370/380 G5 EU Kit, Refurbished
| SKU | 399771-021-RFB |
|---|---|
| EAN | 5704327416401 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
ProLiant Server Redundant Power Supply.
| Power | |
|---|---|
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant 350/370/380 G5/385 G2 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 187.4 mm |
| Depth | 263.6 mm |
| Height | 414.3 mm |
| Weight | 3.63 kg |
You may also be interested in
| Product |
HPE Redundant Power Supply 350/370/380...
£107.14
£89.28
|
Popular
DELL 6W6M1 power supply unit 525 W Grey
£126.00
£105.00
|
Bestseller
HPE 536404-001 power supply unit 460 W
£180.00
£150.00
|
Recommended
HPE 720480-B21 power supply unit 800 W...
£162.00
£135.00
|
New
HPE 503296-B21 power supply unit 460 W
£180.00
£150.00
|
Hot Product
HPE 660184-001 power supply unit 460 W...
£151.20
£126.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
399771-021-RFB
|
6W6M1
|
536404-001
|
720480-B21
|
503296-B21
|
660184-001
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Purpose |
server
|
PC
|
server
|
server
|
server
|
server
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1U
|