HP 693709-001 power adapter/inverter Indoor 120 W Black
£51.48
£42.90
AC Smart adapter (120 watt) - 100-240VAC input, 50-60Hz, 2.5A - 18.5VDC output, 6.5A, 120 watt, PFC - Requires separate 3-wire AC power cord with C5 connector - Does NOT include dongle for use with older, non-Smart compatible notebook PC's
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 693709-001 |
| EAN | 5711045554131 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 120 W |
| Output voltage | 18.5 V |
| Output current | 6.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 120 W |
| Output voltage | 18.5 V |
| Output current | 6.5 A |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 693709-001 power adapter/inverter I...
£51.48
£42.90
|
Bestseller
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
Brother LW5095001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Recommended
ASUS 04G266010610 power adapter/invert...
£46.80
£39.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
693709-001
|
469639-003
|
LN9711001
|
613160-001
|
LW5095001
|
04G266010610
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Brother
|
HP
|
Brother
|
ASUS
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Printer
|
Notebook
|