HP 804057-001 computer cooling system Processor Cooler Black, Silver 1 pc(s)
£162.00
£135.00
Cooler, 65W TDP, SFF
| Suitable for | Processor |
|---|---|
| Type | Cooler |
| SKU | 804057-001 |
| EAN | 5711783164623 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Generic heat sink assembly - For 65 Watt processor installation
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Type | Cooler |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Technical details | |
| Type | Cooler |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Weight | 350 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 804057-001 computer cooling system...
£162.00
£135.00
|
Recommended
Noctua NF-A15 PWM computer cooling sys...
£32.80
£27.33
|
Hot Product
be quiet! Shadow Rock TF 2 Processor C...
£56.78
£47.32
|
New
Hewlett Packard Enterprise 869489-B21...
£48.53
£40.44
|
Bestseller
Supermicro SNK-P0063AP4 computer cooli...
£64.96
£54.13
|
Synology FAN 80X80X32_7 computer cooli...
£93.60
£78.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
804057-001
|
NF-A15 PWM
|
BK003
|
869489-B21
|
SNK-P0063AP4
|
FAN 80X80X32_7
|
| Manufacturer |
HP
|
Noctua
|
be quiet!
|
HPE
|
Supermicro
|
Synology
|
| Type |
cooler
|
fan
|
cooler
|
fan
|
Air cooler
|
fan
|
| Suitable location |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Computer case
|
N/A
|
N/A
|