HP 917649-850 power adapter/inverter Indoor 150 W
£99.00
£82.50
Laptop AC adapter, 150W, Smart
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 917649-850 |
| EAN | 5711783829157 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Output power | 150 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | ZBook 15v G5 Mobile Workstation, ZBook 15v G5 Base Pavilion Power - 15-cb079nr, Pavilion Power - 15-cb077nr, Pavilion Power - 15-cb075nr, Pavilion Gaming Laptop 15-cx0030nr, Pavilion Gaming Laptop 15-cx0020nr, OMEN by HP - 17-an011dx, OMEN by HP - 15-ce020ca, OMEN by HP - 15-ce015dx, OMEN by HP - 15-ce011dx, OMEN by HP - 15-ce010ca, Gaming Pavilion - 15-cx0049nr, Gaming Pavilion - 15-cx0045nr, Gaming Pavilion - 15-cx0042nr |
| Power | |
| Output power | 150 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | HP |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | ZBook 15v G5 Mobile Workstation, ZBook 15v G5 Base Pavilion Power - 15-cb079nr, Pavilion Power - 15-cb077nr, Pavilion Power - 15-cb075nr, Pavilion Gaming Laptop 15-cx0030nr, Pavilion Gaming Laptop 15-cx0020nr, OMEN by HP - 17-an011dx, OMEN by HP - 15-ce020ca, OMEN by HP - 15-ce015dx, OMEN by HP - 15-ce011dx, OMEN by HP - 15-ce010ca, Gaming Pavilion - 15-cx0049nr, Gaming Pavilion - 15-cx0045nr, Gaming Pavilion - 15-cx0042nr |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 410 g |
| Packaging data | |
| Package width | 237 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 410 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 917649-850 power adapter/inverter I...
£99.00
£82.50
|
Popular
HP 693707-001 power adapter/inverter I...
£115.20
£96.00
|
HP 437796-001 power adapter/inverter I...
£122.40
£102.00
|
Recommended
Origin Storage AC Adapter PWS M6500 EU...
£100.32
£83.60
|
Bestseller
Lenovo ThinkPad 135W AC power adapter/...
£123.91
£103.26
|
Axis 5030-062 power adapter/inverter I...
£119.36
£99.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
917649-850
|
693707-001
|
437796-001
|
PA-9E-EU
|
4X20E50566
|
5030-062
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
Origin Storage
|
Lenovo
|
Axis
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Camera
|