HP CE506A Fuser kit 230V, 150K pages for HP CLJ CP 3525/LaserJet EP 500
- HP Color LaserJet CM3530/CP3525/500 color M551 Supply Kits work with: HP LaserJet Pro M570
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Ensure consistent color and optimum print quality every time with the easy to install HP Color LaserJet fuser kit.
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Capacity | 150000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | CE506A |
| EAN | 0884420175704 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Represent your business ideas with top-quality color prints, and make your work stand out from the rest.
Compatible Printers: HP Color LaserJet CM 3530 FS MFP, HP LaserJet Enterprise 500 color M 575 c, HP Color LaserJet CP 3520 Series, HP Color LaserJet CM 3500 Series, HP LaserJet Enterprise 500 color M 575 f, HP LaserJet Enterprise 500 color M 575 dn, HP Color LaserJet CP 3525 Series, HP LaserJet Enterprise color flow MFP M 575 c, HP Color LaserJet CM 3530 MFP, HP Color LaserJet Managed M 575 cm, HP LaserJet Pro 500 color MFP M 570 dn, HP Color LaserJet Managed MFP M 575 dnm, HP LaserJet Enterprise 500 color M 551 n, HP Color LaserJet CP 3525 N, HP LaserJet Enterprise 500 color M 551 dn, HP Color LaserJet CP 3525, HP LaserJet Enterprise 500 color M 551 xh, HP Color LaserJet CP 3525 X, HP LaserJet Pro 500 color MFP M 570 dw, HP LaserJet Pro 500 Series, HP LaserJet Enterprise 500 color M 551 Series, HP Color LaserJet CP 3525 DN, HP LaserJet Enterprise 500 color M 575 Series
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet CM3530/CP3525/500 color M551 Supply Kits work with: HP LaserJet Pro M570 |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 500 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 300 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Weight | 2 kg |
| Package width | 500 mm |
| Package height | 300 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser |
| Packaging data | |
| Package depth | 200 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Package width | 500 mm |
| Package height | 300 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Compatibility | HP Color LaserJet CM3530/CP3525/500 color M551 Supply Kits work with: HP LaserJet Pro M570 |
| Box contents | 220V Fuser kit; Installation guide |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420175704 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884420175704 |
| Other features | |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP CE506A Fuser kit 230V, 150K pages f...
£228.60
£190.50
|
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£221.40
£184.50
|
Hot Product
Xerox 108R01122 Transfer-unit, 100K pa...
£304.92
£254.10
|
New
HP C8543X/43X Toner cartridge black hi...
£255.25
£212.71
|
Popular
HP C9733A/645A Toner cartridge magenta...
£319.90
£266.58
|
HP Q1339A/39A Toner cartridge black, 1...
£297.68
£248.07
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CE506A
|
Q5953-67901
|
108R01122
|
C8543X
|
C9733A
|
Q1339A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
Magenta
|
Black
|
Black
|
Magenta
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
N/A
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
N/A
|