HP L83669-001 power supply unit 180 W SFX Silver
£67.08
£55.90
180W SFF EPA90 Gold
| Purpose | PC |
|---|---|
| Total power | 180 W |
| SKU | L83669-001 |
| EAN | 5704174635529 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Design | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Product colour | Silver |
| Illumination | No |
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 180 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cabling type | Non-Modular |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | SFX |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Purpose | PC |
| Certificates | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP L83669-001 power supply unit 180 W...
£67.08
£55.90
|
Popular
DELL WU136 power supply unit 235 W
£74.88
£62.40
|
Bestseller
DELL 3WN11 power supply unit 240 W Sil...
£63.96
£53.30
|
New
DELL 2TXYM power supply unit 240 W Sil...
£67.08
£55.90
|
Chieftec Smart GPS-500A8 power supply...
£68.64
£57.20
|
Hot Product
DELL 450-AEBM power supply unit 495 W...
£73.32
£61.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L83669-001
|
WU136
|
3WN11
|
2TXYM
|
GPS-500A8
|
450-AEBM
|
| Manufacturer |
HP
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Chieftec
|
DELL
|
| Purpose |
PC
|
PC
|
PC/server
|
PC/server
|
PC
|
server
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
SFX
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
ATX
|
N/A
|