HPE 866727-001 power supply unit 800 W Flex ATX Silver
£163.80
£136.50
800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power supply kit
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 800 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| SKU | 866727-001 |
| EAN | 5704174837022 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power supply kit - 277 VAC/380VDC power input - 94% efficiency
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 800 W |
| AC input voltage | 200 - 277 V |
| Efficiency | 94% |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply unit (PSU) form factor | Flex ATX |
| Purpose | Server |
| Design | |
| Product colour | Silver |
| Illumination | No |
| Cooling type | Active |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE 866727-001 power supply unit 800 W...
£163.80
£136.50
|
New
PLANET PWR-40-24 power supply unit 40...
£31.92
£26.60
|
Hot Product
PLANET PWR-60-24 power supply unit 60...
£32.76
£27.30
|
Popular
HPE 637464-B21 power supply unit
£39.00
£32.50
|
Bestseller
PLANET PWR-75-48 power supply unit 75...
£42.12
£35.10
|
PLANET PWR-75-24 power supply unit 75...
£39.00
£32.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
866727-001
|
PWR-40-24
|
PWR-60-24
|
637464-B21
|
PWR-75-48
|
PWR-75-24
|
| Manufacturer |
HPE
|
Planet
|
Planet
|
HPE
|
Planet
|
Planet
|
| Purpose |
server
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
Flex ATX
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|