HPE R/T3000 G4 Extended Runtime Module
£1,869.56
£1,557.97
R/T3000 G4 Extended Runtime Module
| SKU | J2R10A |
|---|---|
| EAN | 0888793116906 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ProLiant DL120 Gen9, ProLiant DL380 Gen9, ProLiant ML110 Gen9 |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 62.4 kg |
| Width | 736.6 mm |
| Height | 869.9 mm |
| Depth | 268.4 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
HPE R/T3000 G4 Extended Runtime Module
£1,869.56
£1,557.97
|
APC Smart-UPS On-Line SRT192RMBP Exter...
£1,751.48
£1,459.57
|
APC Smart-UPS SRT 192V 8 and 10kVA RM...
£1,808.23
£1,506.86
|
APC Smart-UPS Ultra Lithium-Ion Batter...
£2,685.02
£2,237.52
|
CyberPower BPS240V9ART3U UPS battery S...
£1,266.20
£1,055.17
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J2R10A
|
SRT192RMBP
|
SRT192RMBP2
|
SRTL50RMBP1U-LI
|
BPS240V9ART3U
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
APC
|
APC
|
CyberPower
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|