Intel AXXCBL620CRCR Serial Attached SCSI (SAS) cable 0.62 m Black
£24.98
£20.82
Oculink Cable Kit, 620mm
| SKU | AXXCBL620CRCR |
|---|---|
| EAN | 5032037106474 |
| Manufacturer | Intel |
| Availability | In Stock |
620 mm long, spare cable kit (1 cable included), right angle OCuLink SFF-8611 connector to right angle OCuLink SFF-8611 connector
Used to connect a server board OCuLink connector SSD#2 to HSBP drive 10 of the R2312 system SKUs
Used to connect a server board OCuLink connector SSD#2 to HSBP drive 10 of the R2312 system SKUs
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Intel Server System R2308WFTZS Intel Server System R2312WF0NP Intel Server System R2312WFTZS Intel Server Chassis R2000WFXXX |
| Connector 2 | SFF-8611 |
| Connector 1 | SFF-8611 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.62 m |
| Technical details | |
| Compatible products | Intel Server System R2308WFTZS Intel Server System R2312WF0NP Intel Server System R2312WFTZS Intel Server Chassis R2000WFXXX |
| Cable length | 0.62 m |
| ARK ID | 124449 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | SFF-8611 |
| Connector 1 | SFF-8611 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.62 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Other features | |
| ARK ID | 124449 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Launch date | Q3'17 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Intel AXXCBL620CRCR Serial Attached SC...
£24.98
£20.82
|
StarTech.com 50cm Internal Serial Atta...
£21.41
£17.84
|
Popular
StarTech.com 50cm Serial Attached SCSI...
£26.59
£22.16
|
Recommended
StarTech.com 2m External Mini SAS Cabl...
£32.22
£26.85
|
StarTech.com 50cm SFF-8087 to 4x SATA...
£26.05
£21.71
|
Bestseller
Intel AXXCBL950HDHD Serial Attached SC...
£33.84
£28.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AXXCBL620CRCR
|
SAS808782P50
|
SAS8087S450
|
ISAS88882
|
SAS8087S4R50
|
AXXCBL950HDHD
|
| Manufacturer |
Intel
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Intel
|