Lenovo 4X20E50582 power adapter/inverter Indoor 170 W Black
£58.70
£48.92
170W AC Adapter (slim tip), UK/Hong Kong/Malaysia
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 4X20E50582 |
| EAN | 5052916830917 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
Get power when and where you need it with a ThinkPad AC adapter. Keep one in the office, one at home, and another in your carrying case for convenient access to power. Just plug it into an available wall outlet to deliver AC power to your compatible ThinkPad laptop and to recharge the system battery. ThinkPad AC adapters are compact, energy efficient and backed by a 1 year warranty. Performs to the same specifications as the standard AC adapter that ships with the ThinkPad laptops
| Features | |
|---|---|
| Output power | 170 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 170 W |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 600 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Lenovo 4X20E50582 power adapter/invert...
£58.70
£48.92
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Brother LW5095001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Popular
HP CB057-60070 power adapter/inverter...
£49.54
£41.28
|
Recommended
Lenovo FRU92P1211 power adapter/invert...
£67.86
£56.55
|
Bestseller
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
£70.04
£58.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X20E50582
|
LN9711001
|
LW5095001
|
CB057-60070
|
FRU92P1211
|
P1031365-041
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Brother
|
Brother
|
HP
|
Lenovo
|
Zebra
|
| Power supply type |
indoor
|
N/A
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Label Printer
|
Printer
|
Printer
|
Notebook
|
POS printer
|