Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
£31.61
£26.34
Yoga Pen
- Magnetic Attach
- Support Tilt Detection
- USB-C Charging
- Rechargeable Li-ion Battery
- LED Battery Indicator
| SKU | 4X81Q95846 |
|---|---|
| EAN | 0195892122005 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
With its high precision and enhanced, responsive tilt, the Lenovo Yoga Pen makes drawing, doodling, and note-taking as easy as writing on paper. Its sleek design features a convenient magnet, allowing you to securely attach the pen to your device, while the LED indicator shows the charging and battery status. All in all, this stylus is the perfect companion for seamless writing on the go.
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Width | 152 mm |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Width | 152 mm |
| Weight | 13.5 g |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Device compatibility | Laptop |
| Packaging data | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80% |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
£31.61
£26.34
|
Hot Product
Motorola SG-TC7X-STYLUS-03 stylus pen...
£46.39
£38.66
|
Popular
Panasonic FZ-VNP551U stylus pen 11 g B...
£37.44
£31.20
|
CoreParts MOBX-ACC-011 stylus pen 20 g...
£32.76
£27.30
|
Bestseller
Zebra SG-STYLUS-TCX-MTL-03 stylus pen...
£26.64
£22.20
|
New
Getac Capacitive Stylus And Tether sty...
£28.27
£23.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X81Q95846
|
SG-TC7X-STYLUS-03
|
FZ-VNP551U
|
MOBX-ACC-011
|
SG-STYLUS-TCX-MTL-03
|
GMPSXN
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Zebra
|
Panasonic
|
CoreParts
|
Zebra
|
Getac
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
N/A
|
Panasonic
|
Universal
|
Zebra
|
Universal
|
| Device compatibility |
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
Universal
|
Handheld mobile computer
|
Tablet computer
|