Lenovo 90W 2pin power adapter/inverter Indoor Black
£39.89
£33.24
90W 2pin AC power adapter for ThinkPad T440s
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | indoor |
| SKU | 45N0482 |
| EAN | 5706998660558 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
Have power when you need it, where you need it, anytime with the ThinkPad AC Adapter. Keep one on your desk, another at home, and save your batteries for the road.
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| LED indicators | Yes |
| Compatibility | ThinkPad T440s |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | 2-pin |
| Compatibility | ThinkPad T440s |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 90W 2pin power adapter/inverter...
£39.89
£33.24
|
Lenovo FRU92P1211 power adapter/invert...
£67.86
£56.55
|
Hot Product
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
£70.06
£58.38
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
£70.06
£58.38
|
Lenovo 65W AC Adapter (Japan) power ad...
£67.86
£56.55
|
Popular
DELL J211H power adapter/inverter Indo...
£63.96
£53.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
45N0482
|
FRU92P1211
|
P1031365-041
|
P1031365-042
|
40Y7699
|
J211H
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Lenovo
|
Zebra
|
Zebra
|
Lenovo
|
DELL
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
POS printer
|
POS printer
|
Notebook
|
Notebook
|