Microconnect CONB65O networking cable
£7.61
£6.34
Strain Relief Boot Cat5e, Cat6, Cat6A cables upto 6.5MM Orange, 100pcs
- To order a full box, please select the following quantity: 50 pcs.
| SKU | CONB65O |
|---|---|
| EAN | 5715063521274 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
Strain Relief Boot Cat5e, Cat6, Cat6A cables upto 6.5MM Orange, 100pcs
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 123 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 80 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect CONB65O networking cable
£7.61
£6.34
|
Equip Cat.5e SF/UTP Crossover Patch Ca...
£10.08
£8.40
|
Hot Product
Sandberg Network Cable UTP Cat6 2 m
£7.56
£6.30
|
Popular
Sandberg Network Cable UTP Cat6 1 m
£6.30
£5.25
|
Bestseller
C2G 10m Cat5e Booted Unshielded (UTP)...
£9.96
£8.30
|
Recommended
C2G 5m Cat6 Booted Unshielded (UTP) Ne...
£6.90
£5.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CONB65O
|
705910
|
506-94
|
506-93
|
83147
|
83490
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Equip
|
Sandberg
|
Sandberg
|
C2G
|
C2G
|
| Cable length |
N/A
|
1m to 3m
|
1m to 3m
|
1m to 3m
|
10m to 15m
|
5m to 10m
|
| Connector 1 |
N/A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Connector 2 |
N/A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Cable standard |
N/A
|
Cat5e
|
Cat6
|
Cat6
|
Cat5e
|
Cat6
|
| Cable shielding |
N/A
|
SF/UTP (S-FTP)
|
U/UTP (UTP)
|
U/UTP (UTP)
|
N/A
|
U/UTP (UTP)
|