Microconnect GRU003W power extension 1.8 m 3 AC outlet(s) Indoor White
£6.05
£5.04
3-way Schuko Power Socket, 1.8m
| SKU | GRU003W |
|---|---|
| EAN | 5711045108822 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
MicroConnect offers wide range of power sockets. We know how important quality is when it comes to power all our power sockets are manufactured safe and sturdy design. All our power sockets are CE and RoHS approved. This power socket is a Schuko Power socket with 3 outlets and a 1.8m cable.
| Features | |
|---|---|
| USB ports quantity | 0 |
| Placement supported | Indoor |
| Power plug type | Type F |
| Core size | 1 mm² |
| On/off switch | No |
| Product colour | White |
| Cable length | 1.8 m |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| AC outlet types | Type F |
| Ports & interfaces | |
| USB ports quantity | 0 |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 300 g |
| Colour | |
| Cable colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 352 g |
| Package depth | 134 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 202 mm |
| Package height | 69 mm |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Microconnect GRU003W power extension 1...
£6.05
£5.04
|
Bestseller
Microconnect PE040610 power extension...
£5.70
£4.75
|
New
Target ELEC4WAY2M power extension 2 m...
£8.45
£7.04
|
Hot Product
connektgear 2m 4 Way Power Extension B...
£8.39
£6.99
|
Garbot Z66000107-PA01 power extension...
£5.04
£4.20
|
Recommended
Garbot Z66000109-PA01 power extension...
£5.04
£4.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GRU003W
|
PE040610
|
ELEC4WAY2M
|
27-4020
|
Z66000107-PA01
|
Z66000109-PA01
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
TARGET
|
connektgear
|
Garbot
|
Garbot
|
| AC outlets quantity |
3
|
N/A
|
4
|
4
|
3
|
3
|