Microconnect PE140300W power extension 3 m White
£12.40
£10.33
Extension Cord Schuko with Safety plug, 3m
- Approved for all European Countries
| AC outlets quantity | 1 AC outlet(s) |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| SKU | PE140300W |
| EAN | 5712505083734 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
With this Extension cord is perfect for extension for devices with Schuko connection with the safety power plug.
| Features | |
|---|---|
| Core size | 1.5 mm² |
| Product colour | White |
| Cable length | 3 m |
| Conductor material | Copper |
| Power | |
| Maximum current | 16 A |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 561 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 508 g |
| Package depth | 239 mm |
| Package width | 247 mm |
| Package height | 82 mm |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect PE140300W power extension...
£12.40
£10.33
|
Popular
ONLINE USV-Systeme USV-Steckdosenleist...
£11.36
£9.47
|
Recommended
Equip 3-Outlet Power Strip
£11.26
£9.38
|
Bestseller
Microconnect GRU0065W power extension...
£12.16
£10.13
|
New
Microconnect GRU0063B power extension...
£11.17
£9.31
|
Hot Product
Microconnect GRU006B power extension 1...
£10.99
£9.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE140300W
|
KG10A3SCH
|
333280
|
GRU0065W
|
GRU0063B
|
GRU006B
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
ONLINE USV-Systeme
|
Equip
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
| AC outlets quantity |
N/A
|
N/A
|
3
|
6
|
6
|
6
|