Microconnect PE141000W power extension 10 m White
£28.31
£23.59
Extension Cord Schuko with Safety plug, 10m
- Approved for all European Countries
| AC outlets quantity | 1 AC outlet(s) |
|---|---|
| Cable length | 10 m |
| SKU | PE141000W |
| EAN | 5712505083758 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
With this Extension cord is perfect for extension for devices with Schuko connection with the safety power plug.
| Features | |
|---|---|
| Core size | 1.5 mm² |
| Product colour | White |
| Cable length | 10 m |
| Conductor material | Copper |
| Power | |
| Maximum current | 16 A |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.48 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.26 kg |
| Package depth | 284 mm |
| Package width | 385 mm |
| Package height | 78 mm |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Microconnect PE141000W power extension...
£28.31
£23.59
|
Brennenstuhl 1159300018 power extensio...
£23.04
£19.20
|
New
DELL PA-10 power extension 1 AC outlet...
£33.40
£27.83
|
Bestseller
DELL PA-2E power extension 1 AC outlet...
£26.98
£22.48
|
Hot Product
DELL Power Cord 1m power extension 1 A...
£37.44
£31.20
|
Recommended
Brennenstuhl 1955580100 power extensio...
£32.76
£27.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE141000W
|
1159300018
|
PA-10
|
PA-2E
|
450-12063
|
1955580100
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Brennenstuhl
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Brennenstuhl
|
| AC outlets quantity |
N/A
|
8
|
1
|
1
|
1
|
8
|