Microsoft KVG-00002 power adapter/inverter Indoor 24 W Black
£48.36
£40.30
Microsoft Surface 24W Power Supply
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | KVG-00002 |
| EAN | 0889842320909 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
Made exclusively for Surface and designed to match its look and feel, the 24W Power Supply quickly recharges the battery, while the USB port lets you charge another device at the same time.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Microsoft |
| Output power | 24 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Compatibility | Surface Go |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 24 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Compatibility | Surface Go |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 45.7 mm |
| Depth | 27.9 mm |
| Height | 66 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Microsoft KVG-00002 power adapter/inve...
£48.36
£40.30
|
Bestseller
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
New
Brother LN9711001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
Brother LW5095001 power adapter/invert...
£48.36
£40.30
|
Recommended
ASUS 04G266010610 power adapter/invert...
£46.80
£39.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KVG-00002
|
469639-003
|
LN9711001
|
613160-001
|
LW5095001
|
04G266010610
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
HP
|
Brother
|
HP
|
Brother
|
ASUS
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
Printer
|
Notebook
|