Microsoft Surface 65W Power Supply Laptop, Tablet, Universal Black AC Indoor
£77.42
£64.52
Microsoft Surface 65W Power Supply
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | W8Z-00003 |
| EAN | 0196388144389 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | In Stock |
Made exclusively for Surface and designed to match its look and feel, the 65W Power Supply quickly recharges the battery, while the USB port lets you charge another device at the same time.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet, Universal |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| Wireless charging | No |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.7 m |
| Power | |
| AC adapter power | 65 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet, Universal |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Cable length | 1.7 m |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 250 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microsoft Surface 65W Power Supply Lap...
£77.42
£64.52
|
Popular
Zebra AK18913-003 mobile device charge...
£105.26
£87.72
|
Socket Mobile QX Stand Charging Mount...
£76.80
£64.00
|
Hot Product
Microsoft Q5N-00002 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
New
Microsoft Q5N-00003 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
Recommended
Zebra KT-CHS5000-1 mobile device charg...
£75.97
£63.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W8Z-00003
|
AK18913-003
|
AC4088-1657
|
Q5N-00002
|
Q5N-00003
|
KT-CHS5000-1
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
Zebra
|
Socket Mobile
|
Microsoft
|
Microsoft
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|