Sandberg Tablet Stylus
£9.96
£8.30
Sandberg Tablet Stylus
- Timesaving typing for your tablet
| SKU | 461-02 |
|---|---|
| EAN | 5705730461026 |
| Manufacturer | Sandberg |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This stylus pen makes life with your tablet easier. It lets you hit the letters more accurately, and you can now also use your tablet for drawing and handwritten notes. The pen also works well with smartphones.
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 9 mm |
| Depth | 9 mm |
| Package width | 30 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 30 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 21 g |
| Width | 140 mm |
| Height | 9 mm |
| Depth | 9 mm |
| Weight | 7 g |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Device compatibility | Tablet |
| Packaging data | |
| Package width | 30 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 21 g |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Sandberg Tablet Stylus
£9.96
£8.30
|
iogear GSTY103 stylus pen Black
£12.60
£10.50
|
Hot Product
Targus AMM163AMGL stylus pen 10 g Blac...
£11.58
£9.65
|
Bestseller
Targus AMM165AMGL stylus pen 10 g Black
£10.76
£8.97
|
Targus AMM16501AMGL stylus pen 10 g Red
£11.04
£9.20
|
Recommended
eSTUFF ES68900211-BULK stylus pen 15 g...
£9.20
£7.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
461-02
|
GSTY103
|
AMM163AMGL
|
AMM165AMGL
|
AMM16501AMGL
|
ES68900211-BULK
|
| Manufacturer |
Sandberg
|
iogear
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Targus
|
Universal
|
| Device compatibility |
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Mobile phone/Smartphone
|
N/A
|