SMS Smart Media Solutions FS001450AW-P2 project mount Wall Aluminium, White
£223.20
£186.00
Projector Short Throw 1450 mm, aluminium/white
| SKU | FS001450AW-P2 |
|---|---|
| EAN | 8715946421674 |
| Manufacturer | SMS Smart Media Solutions |
| Availability | In Stock |
Short-throw projection close to the wall.
A wall bracket that is easy to mount on a wall plate that can be located close to the ceiling, making vertical adjustment possible. The projector can be suspended at any location along the complete pillar, and it can be swivelled and tilted. Now with black or white plastic fittings, and the possibility to use a white or black universal slide to match the projector.
Lenth: 1450 mm
A wall bracket that is easy to mount on a wall plate that can be located close to the ceiling, making vertical adjustment possible. The projector can be suspended at any location along the complete pillar, and it can be swivelled and tilted. Now with black or white plastic fittings, and the possibility to use a white or black universal slide to match the projector.
Lenth: 1450 mm
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Performance | |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Height adjustment range | -20 - 20 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Adjustable | Yes |
| Ergonomics | |
| Height adjustment range | -20 - 20 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Adjustable | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1450 mm |
| Packaging content | |
| Mounting bracket(s) included | No |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Height adjustment range | -20 - 20 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Adjustable | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
SMS Smart Media Solutions FS001450AW-P...
£223.20
£186.00
|
Bestseller
Epson Ceiling Mount (White) - ELPMB22
£198.72
£165.60
|
Popular
SMS Smart Media Solutions CMV385-535 p...
£243.00
£202.50
|
Hot Product
SMS Smart Media Solutions CMV735-1235...
£266.40
£222.00
|
SMS Smart Media Solutions PP140003 pro...
£244.80
£204.00
|
New
B-Tech SYSTEM 2 - Universal Projector...
£237.60
£198.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FS001450AW-P2
|
V12H003B22
|
PP120001
|
PP120003
|
PP140003
|
BT899-FD200/BB
|
| Manufacturer |
SMS Smart Media Solutions
|
Epson
|
SMS Smart Media Solutions
|
SMS Smart Media Solutions
|
SMS Smart Media Solutions
|
B-Tech
|
| Mounting type |
wall
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|