Synology PSU 500W_4 power supply unit 500 W 24-pin ATX Grey
£307.80
£256.50
500W, 15x14.5x8.6cm, 1.69kg
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| SKU | PSU 500W_4 |
| EAN | 4711174729166 |
| Manufacturer | Synology |
| Availability | In Stock |
PSU 500W 24p+20p+4p
Applied Models: RS2416+, RX1217, RS3618xs
Applied Models: RS2416+, RX1217, RS3618xs
| Power | |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| Ports & interfaces | |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Cabling type | Non-Modular |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | RS2416+, RX1217, RS3618xs |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Width | 150 mm |
| Depth | 145 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 1.69 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
New
Synology PSU 500W_4 power supply unit...
£307.80
£256.50
|
Popular
QNAP PSU f/ 2U, 8-Bay NAS power supply...
£357.97
£298.31
|
Recommended
QNAP SP-B01-500W-S-PSU power supply un...
£296.57
£247.14
|
Bestseller
Synology PSU 500W-RP Module2 power sup...
£379.26
£316.05
|
Fujitsu S26113-F575-L138 power supply...
£257.40
£214.50
|
Hot Product
HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug...
£275.40
£229.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PSU 500W_4
|
SP-8BAY2U-S-PSU
|
SP-B01-500W-S-PSU
|
PSU 500W-RP MODULE_2
|
S26113-F575-L138
|
830272-B21
|
| Manufacturer |
Synology
|
QNAP
|
QNAP
|
Synology
|
Fujitsu
|
HPE
|
| Purpose |
server
|
server
|
server
|
server
|
PC/server
|
server
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Flex ATX
|