TEKLAMPS BL-FS300A / SP.89601.001 projector lamp 300 W
£70.16
£58.47
OPTOMA EP759 Projector Lamp
| Brand compatibility | Optoma |
|---|---|
| SKU | BL-FS300A / SP.89601.001 |
| EAN | 5057978266322 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Complete replacement compatible projector lamp for the OPTOMA EP759 projector. Our OPTOMA compatible projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money. This projector lamp replaces the OPTOMA part code: BL-FS300A / SP.89601.001
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | EP759 |
| Replacement for | BL-FS300A / SP.89601.001 |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Compatibility | EP759 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supplier features | |
| Contains food or beverage | No |
| (cdm) Is accessory | Spare parts |
| Other features | |
| (cdm) Main color | Grey |
You may also be interested in
| Product |
TEKLAMPS BL-FS300A / SP.89601.001 proj...
£70.16
£58.47
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£97.04
£80.87
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Bestseller
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Diamond Lamps Lamp for VIEWSONIC PJ758...
£104.82
£87.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BL-FS300A / SP.89601.001
|
456-8755J-DL
|
78-6972-0050-5-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
RLC-031-DL
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Optoma
|
Dukane
|
3M
|
Hitachi
|
NEC
|
Viewsonic
|