TEKLAMPS ET-LA057 projector lamp 300 W
£329.96
£274.97
PANASONIC PT-D5500 (Dual Lamp) Projector Lamp
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ET-LAD55W |
| EAN | 5057978214972 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Complete replacement compatible projector lamp for the PANASONIC PT-D5500 (Dual Lamp) projector. Our PANASONIC compatible projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money. This projector lamp replaces the PANASONIC part code: ET-LAD55W
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | PT-D5500 (Dual Lamp) |
| Replacement for | ET-LAD55W |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PT-D5500 (Dual Lamp) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supplier features | |
| Contains food or beverage | No |
| (cdm) Is accessory | Spare parts |
| Other features | |
| (cdm) Main color | Black |
You may also be interested in
| Product |
TEKLAMPS ET-LA057 projector lamp 300 W
£329.96
£274.97
|
Popular
SMART Technologies 20-01032-20 project...
£315.28
£262.73
|
BenQ Lamp for PB7110/PB7100 projector...
£341.56
£284.63
|
New
3M 78-6972-0050-5 projector lamp 245 W
£317.26
£264.38
|
Bestseller
Hitachi DT01171 projector lamp 245 W
£317.26
£264.38
|
Recommended
Sanyo 610-351-5939 projector lamp 380...
£331.43
£276.19
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ET-LAD55W
|
20-01032-20
|
59.J8401.CG1
|
78-6972-0050-5
|
DT01171
|
610-351-5939
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
SMART Technologies
|
Benq
|
3M
|
Hitachi
|
Sanyo
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
N/A
|
N/A
|
3M
|
N/A
|
N/A
|