TEKLAMPS ET-LAD60 / ET-LAD60A projector lamp 300 W
£77.96
£64.97
PANASONIC PT-DX500E Projector Lamp
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ET-LAD60 / ET-LAD60A |
| EAN | 5057978269583 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Complete replacement compatible projector lamp for the PANASONIC PT-DX500E projector. Our PANASONIC compatible projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money. This projector lamp replaces the PANASONIC part code: ET-LAD60 / ET-LAD60A
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | PT-DX500E |
| Replacement for | ET-LAD60 / ET-LAD60A |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PT-DX500E |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supplier features | |
| Contains food or beverage | No |
| (cdm) Is accessory | Spare parts |
| Other features | |
| (cdm) Main color | Black |
You may also be interested in
| Product |
TEKLAMPS ET-LAD60 / ET-LAD60A projecto...
£77.96
£64.97
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£97.04
£80.87
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Bestseller
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Diamond Lamps Lamp for VIEWSONIC PJ758...
£104.82
£87.35
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ET-LAD60 / ET-LAD60A
|
456-8755J-DL
|
78-6972-0050-5-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
RLC-031-DL
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Dukane
|
3M
|
Hitachi
|
NEC
|
Viewsonic
|