TEKLAMPS ET-LAD60W / ET-LAD60AW projector lamp 300 W
£190.46
£158.72
PANASONIC PT-D6000 (Dual Lamp) Projector Lamp
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| SKU | ET-LAD60W / ET-LAD60AW |
| EAN | 5057978269521 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Complete replacement compatible projector lamp for the PANASONIC PT-D6000 (Dual Lamp) projector. Our PANASONIC compatible projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | PT-D6000 (Dual Lamp) |
| Replacement for | PANASONIC PT-D6000 (Dual Lamp) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | PT-D6000 (Dual Lamp) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
TEKLAMPS ET-LAD60W / ET-LAD60AW projec...
£190.46
£158.72
|
Hot Product
Hitachi DT01411 projector lamp 250 W UHP
£259.63
£216.36
|
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£176.71
£147.26
|
New
NEC NP28LP projector lamp
£164.27
£136.89
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
£202.00
£168.33
|
Popular
3M 230W UHB 2000 Hour projector lamp
£219.70
£183.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ET-LAD60W / ET-LAD60AW
|
DT01411
|
SP.8TU01GC01
|
NP28LP
|
NP30LP
|
78-6969-9947-9
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
3M
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Hitachi
|
Optoma
|
NEC
|
NEC
|
N/A
|