TEKLAMPS NP16LP projector lamp 230 W
£68.86
£57.38
NP16LP Projector Lamp for NEC projectors
| SKU | NP16LP |
|---|---|
| EAN | 5057978100893 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Premium quality projector lamp compatible with: NEC M300W, M260WS, M300XS, M350X. Our NEC projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 230 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 230 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | M300W, M260WS, M300XS, M350X |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | M300W, M260WS, M300XS, M350X |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
TEKLAMPS NP16LP projector lamp 230 W
£68.86
£57.38
|
Diamond Lamps Lamp 3522B003AA
£68.58
£57.15
|
Popular
Diamond Lamps Lamp for 3M X56 Projector
£97.04
£80.87
|
Diamond Lamps Lamp for HITACHI CP-WX30...
£68.58
£57.15
|
Bestseller
Diamond Lamps Lamp for NEC M230X:M260W...
£68.69
£57.24
|
Recommended
Diamond Lamps Lamp for CHRISTIE LW41:L...
£97.04
£80.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NP16LP
|
456-8755J-DL
|
78-6972-0050-5-DL
|
DT01021-DL
|
NP15LP-DL
|
003-120730-01-DL
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
Diamond Lamps
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Dukane
|
3M
|
Hitachi
|
NEC
|
Christie
|