TEKLAMPS TLPLMT5A projector lamp 270 W
£134.96
£112.47
TOSHIBA TDP MT5 Projector Lamp
| Brand compatibility | Toshiba |
|---|---|
| SKU | TLPLMT5A |
| EAN | 5057978280441 |
| Manufacturer | Teklamps |
| Availability | In Stock |
Complete replacement compatible projector lamp for the TOSHIBA TDP MT5 projector. Our TOSHIBA compatible projector lamps are premium quality lamps that offer great performance, long lifetime, and value for money. This projector lamp replaces the TOSHIBA part code: TLPLMT5A
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 270 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Brand compatibility | Toshiba |
| Bulb power | 270 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | TDP MT5 |
| Replacement for | TLPLMT5A |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Toshiba |
| Compatibility | TDP MT5 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supplier features | |
| Contains food or beverage | No |
| (cdm) Is accessory | Spare parts |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
TEKLAMPS TLPLMT5A projector lamp 270 W
£134.96
£112.47
|
Bestseller
Vivitek 5811116781-SU projector lamp 2...
£147.23
£122.69
|
New
Optoma SP.8TU01GC01 projector lamp 190 W
£186.00
£155.00
|
Popular
Acer 190W P-VIP projector lamp
£139.85
£116.54
|
BenQ 5J.J6H05.001 projector lamp
£127.68
£106.40
|
Acer EC.JDW00.001 projector lamp 190 W...
£127.68
£106.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TLPLMT5A
|
5811116781-SU
|
SP.8TU01GC01
|
MC.JF711.001
|
5J.J6H05.001
|
EC.JDW00.001
|
| Manufacturer |
Teklamps
|
Vivitek
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
Acer
|
| Brand compatibility |
Toshiba
|
Vivitek
|
Optoma
|
Acer
|
Benq
|
N/A
|